Tworzenie ceramiki to dość czasochłonny proces. Glina schnie przez kilka dni, później jest przez kilka godzin wypalana w temperaturze ok. 900-1000°C. Po wypaleniu nanoszone jest na nią szkliwo, które również musi wyschnąć. I które musi zostać wypalone. A więc przedmiot spędza kolejnych kilka godzin w piecu w temperaturze ok. 1100°C. I dopiero trafia tutaj:) Dlatego nowości pojawiać się będą w 1-2 tygodniowych odstępach. Jeśli jednak chcesz być informowany o tym, co nowego trafiło na stronę, wyślij swój adres e-mail, a w treści wpisz CO NOWEGO. A ja, jak tylko zamieszczę tu kilka nowych przedmiotów, prześlę do Ciebie maila z informacją.

Co nowegoZestaw w niebieskościach

Zestaw do ciasta tym razem w niebieskiej tonacji. Patera i 6 talerzyków wykonane zostały z jasnej gliny i pokryte szkliwem, które wygląda, jakby składało się z tysiąca drobinek w różnych odcieniach niebieskości.

Istnieje możliwość zamówienia dodatkowych talerzyków, a także podobnego zestawu w dowolnej kolorystyce.

Średnica talerzyków: 13cm
Średnica patery: 26cm

165zł.

Łezka w brązie i czerwieni

Ceramiczna miseczka- łezka powstała w mojej pracowni z ciemnej gliny i intensywnie czerwonego szkliwa, którym pokryty został środek naczynia. Zewnętrzne ścianki to surowa ciemna glina, której matowa faktura kontrastuje z błyszczącą czerwienią w środku.

Miseczka idealna zarówno na orzeszki, słodycze i inne przekąski, jak i na świece.

Istnieje możliwość wykonania podobnej miseczki w dowolnej wielkości i kolorystyce oraz innych naczyń do kompletu.

Długość: 38cm
Szerokość: 7,5cm
Wysokość: 4,5cm

43 zł.

Liść w brązach i czerwieni

Patera ceramiczna inspirowana naturą- liść w kształcie serca wykonany został ręcznie z ciemnej gliny. Jego powierzchnię zdobią liczne zagłębienia, w które wtarte zostało czerwone szkliwo.

Patera świetnie nadaje się do podawania różnego rodzaju słodkości i owoców. Może służyć także jako dużą podstawka pod świecę.

Długość: 28cm
Szerokość: 22cm
Wysokość: 2-4cm

54zł.

Misa turkus i piasek

Misa ceramiczna w bardzo przyjemnej i energetycznej kolorystyce nawiązującej ciepłych krajów- w środku piękne błyszczące turkusowe szkliwo z dekoracyjnymi spękaniami, a na zewnątrz matowe szkliwo w kolorze piasku.

Misa doskonała na orzeszki, cukierki, owoce, ciastka i inne przekąski.

Możliwość zamówienia podobnych mis w dowolnej ilości i wielkości oraz kolorystyce.

Średnica- ok. 28cm
Wysokość- 7,5cm

77 zł.

Ażurowy naszyjnik w czerwieni

Naszyjnik ceramiczny powstał w mojej pracowni z połączenia naturalnego sznurka lnianego oraz ręcznie formowanej, dziurawionej i szkliwionej na intensywnie czerwony kolor ceramiki.

Naszyjnik stanowi ciekawy dodatek na każda porę roku.

Istnieje możliwość zamówienia podobnego naszyjnika w dowolnej kolorystyce oraz kolczyków i bransolety do kompletu.

Długość sznurków: 40cm
Średnica elementu ceramicznego: 7,5cm

44 zł.

Ażurowe ceramiczne kolczyki

Ażurowe ceramiczne kolczyki wykonane zostały w całości w mojej pracowni. Jasna glina pokryta została mieszanką szkliw, która daje efekt metaliczny, srebrny, zielony, czarny.

Możliwe jest wykonanie podobnych kolczyków w dowolnej kolorystyce, a także naszyjnika i bransolety do kompletu.

Kolczyki zawieszone zostały na posrebrzanych biglach.

Średnica: 4,5cm

28 zł.

Czerwona z koronką

Patera uformowana została ręcznie z jasnej gliny. Dekoracyjna faktura podkreślona została ciemnym szkliwem odkrywając jednocześnie matową jasną glinę, co ciekawie komponuje się z błyszczącym czerwonym szkliwem.

Patera doskonała na owoce i inne przysmaki.

Średnica: 32cm
Wysokość: 5cm

73 zł.

Ażurowy naszyjnik

Naszyjnik ceramiczny powstał w mojej pracowni z połączenia naturalnego sznurka lnianego oraz ręcznie formowanej, dziurawionej i szkliwionej na morski kolor ceramiki.

Naszyjnik stanowi ciekawy dodatek na każda porę roku.

Istnieje możliwość zamówienia podobnego naszyjnika w dowolnej kolorystyce oraz kolczyków i bransolety do kompletu.

Długość sznurków: 40cm
Średnica elementu ceramicznego: 7,5cm

44 zł.

Geometryczna broszka z czerwienią

Broszka ceramiczna o geometrycznym kształcie wykonana została z jasnej gliny i pokryta szkliwami w kontrastowych kolorach- ciemnym metalicznym na zewnątrz oraz intensywnie zielonym.

Broszka jest ciekawym dodatkiem do swetrów, golfów, poncho, świetnie też nadaje się do upinania szali. Ładnie prezentować się będzie na lnianej odzieży.

Średnica: ok. 5cm

25 zł.

Morska bransoleta

Masywna oryginalna bransoleta wykonana została ręcznie w mojej pracowni. Elementy ceramiczne zostały uformowane z jasnej gliny i pokryte szkliwem w morskim kolorze z dekoracyjnymi ciemnymi przebarwieniami. Zostały one nawleczone na naturalne lniane sznurki.

Bransoleta będzie ciekawym dodatkiem na każda porę roku. Dobrze będzie się prezentować przy ciepłych jesiennych i zimowych ubraniach, a także przy zwiewnej letniej odzieży.

Możliwe jest wykonanie podobnej bransolety w dowolnym kolorze, a także naszyjnika oraz kolczyków do kompletu.

Długość: 20cm
Wielkość elementów ceramicznych: 3,5cm x 3cm

39 zł.

Turkusowa z koronką

Patera uformowana została ręcznie z jasnej gliny. Dekoracyjna faktura podkreślona została ciemnym szkliwem odkrywając jednocześnie matową jasną glinę, co ciekawie komponuje się z błyszczącym turkusowym szkliwem, które ozdobione jest dekoracyjnymi spękaniami.

Patera doskonała na owoce i inne przysmaki.

Średnica: 31cm
Wysokość: 4,5-5,5cm

73zł.

Morski wisior na lnie

Oryginalny naszyjnik stanowiący połączenie naturalnego lnu oraz ręcznie formowanej ceramiki pokrytej morskim szkliwem z dekoracyjnymi srebrnymi drobinkami.

Naszyjnik ciekawie będzie prezentował się zarówno na zimowo-jesiennej, jak i zwiewnej letniej odzieży.

Możliwe jest wykonanie podobnej bransolety w dowolnym kolorze, a także naszyjnika oraz kolczyków do kompletu.

Długość: 50-66cm
Wielkość elementu ceramicznego: 5,5x9,5cm

52 zł.

Naszyjnik w czerwieni

Ten wyrazisty naszyjnik wykonany został z ręcznie formowanych korali ceramicznych oraz atłasowej taśmy.

Płaskie korale pokryte zostały szkliwem w pięknym czerwonym kolorze, które ciekawie prezentować się będą o każdej porze roku. Naszyjnik doskonale pasuje do naturalnego lnu, ale także do golfów oraz nieco bardziej eleganckich sukienek.

Istnieje możliwość zamówienia bransolety oraz kolczyków do kompletu lub wykonanie podobnego naszyjnika w innym kolorze.

Długość: ok. 48cm, regulowana
Średnica elementów ceramicznych: ok. 3cmm

48 zł.

Zielona z koronką

Patera uformowana została ręcznie z jasnej gliny. Dekoracyjna faktura podkreślona została ciemnym szkliwem odkrywając jednocześnie matową jasną glinę, co ciekawie komponuje się z błyszczącym szkliwem w kolorze ciemnej, butelkowej zieleni.

Patera doskonała na owoce i inne przysmaki.

Średnica: 30cm
Wysokość: 4cm

73 zł.

Nieregularna broszka z zielenią

Broszka ceramiczna o nieregularnym kształcie wykonana została z jasnej gliny i pokryta szkliwami w kontrastowych kolorach- ciemnym metalicznym na zewnątrz oraz intensywnie zielonym.

Broszka jest ciekawym dodatkiem do swetrów, golfów, poncho, świetnie też nadaje się do upinania szali.

Średnica: ok. 5cm

25 zł.

Pasiaste kolczyki

Kolczyki ceramiczne wykonane zostały z jasnej gliny. Ich faktura ozdobiona została zadrapaniami oraz ciemnym szkliwem.

Kolczyki zawieszone na posrebrzanych biglach.

Średnica: 4cm

24 zł.

Turkus na lnie

Ceramiczny wisior o nieregularnym kształcie wykonany został ręcznie z jasnej gliny i pokryty matowym turkusowym szkliwem. Zawieszony jest na kilku naturalnych lnianych sznurkach.

Naszyjnik jest ciekawym dodatkiem na każda porę roku.

Możliwe jest wykonanie podobnego naszyjnika w dowolnej kolorystyce, a także zamówienie bransolety i kolczyków do kompletu.

Długość sznurków: 40cm
Wielkość elementu ceramicznego: 8x9,5cm

42 zł.

Pasiasty liść z dodatkiem czerwieni

Ciekawa misa ceramiczna w kształcie pofalowanego liścia wykonana została w mojej pracowni z myślą o owocach, orzeszkach i innych przysmakach.

Na zewnątrz misa pomalowana została nieregularnie czerwonym szkliwem, spod którego przebija jasny, ciepły kolor gliny. Środek misy zdobi ciemne szkliwo w kolorze głębokiej zieleni o różnym natężeniu. Pod szkliwem widoczne są żyłki liścia.

Długość: 26cm
Szerokość: 14-22cm
Wysokość: 4-8,5cm

52 zł.

Turkusowe łezki

Ceramiczne kolczyki wykonane zostały ręcznie z jasnej gliny. Ozdobione zostały dekoracyjną fakturą i pokryte morskim szkliwem z dekoracyjnymi srebrnymi drobinkami.

Kolczyki zawieszone zostały na posrebrzanych biglach.

Długość: 5cm+ zakończenie 2cm
Szerokość: 2cm

24 zł.

Zielone kulki

Na kilka lnianych sznurkach zawieszona została duża kula w kolorze soczystej zieleni, której towarzyszy 12 małych kuleczek w tym samym kolorze.

Możliwe jest zamówienie podobnego naszyjnika w dowolnej kolorystyce, a także wykonanie kolczyków i bransolety do kompletu.

Długość naszyjnika: 43cm + część wisząca pod kulą 12cm
Średnica dużej kuli: 5cm
Średnica małych kulek: 1cm

53 zł.

Bransoleta z metalicznych gniotów

Prosta, a jednocześnie efektowna bransoleta składa się z 5 ręcznie formowanych elementów ceramicznych oraz czarnego woskowanego sznurka. Nieregularne ceramiczne "gnioty" pokryte zostały ciemnym lustrzanym szkliwem, które bardzo ładnie odbija światło. Elementy ceramiczne są płaskie, dzięki czemu bransoleta nie przeszkadza podczas długiej pracy biurowej, np. przy komputerze.

Biżuteria doskonała na każda porę roku- świetnie prezentuje się zarówno z zimowymi swetrami, jak i zwiewna letnią odzieżą. Możliwe jest zamówienie podobnej bransolety w dowolnej kolorystyce, a także naszyjnika i kolczyków do kompletu.

Długość: 21cm
Wielkość elementów ceramicznych: 3,5-4cm x 2,5cm

39 zł.

Szary filc i ceramiczne maki

Filcowo ceramiczny naszyjnik wykonany został w całości ręcznie. Z miękkiej wełny uformowany został dred w szarym kolorze, na którym umieszczone zostały 3 ceramiczne maki pokryte błyszczącym czerwonym szkliwem.

Gładka struktura maków bardzo ładnie prezentuje się na miękkim filcu.

Możliwe jest wykonanie podobnego naszyjnika w dowolnej kolorystyce.

Długość: 56cm (+ łańcuszek 5cm)
Wielkość maków: 3-6cm

70 zł.

Copyright © 2010 Arven